Zaproszenie na warsztaty

Zaczynamy projekt "Babcia wie lepiej - powrót do tradycyjnych ogrodów naszych dziadków" w ramach projektu grantowego poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objęte PROW na lata 2014-2020. Projekt dofinansowany jest przez LGD "Trakt Piastów".

Już w piątek 10 maja o godz. 16.30 w świetlicy wiejskiej w Lubochni odbędą się bezpłatne warsztaty z zakładania ogrodów wiejskich „Kwiaty kolorem bijące". Podczas warsztatów zostaną omówione podstawowe zagadnienia związane z wyborem roślin niezbędnych w ogrodach wiejskich (rośliny miododajne, zapomniane odmiany). Przekazane zostaną praktyczne rady z zakładania ogrodów naturalnych - sposób rozplanowania roślin, pozostawienie miejsc tzw. dzikich dla pożytecznych w ogrodzie zwierząt – sprzymierzeńców człowieka w walce ze szkodnikami. Uczestnicy zapoznają się z roślinami przywiezionymi przez wykładowcę, nauczą się je rozpoznawać.

Projekt adresowany jest do mieszkańców Gminy Gniezno.

Ilość miejsc ograniczona! Tylko 20 osób może wziąć udział w zajęciach. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia proszę przesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skąd wziął się pomysł na realizację właśnie takiego projektu? Od mieszkańców Lubochni i sąsiednich Sołectw - Kaliny, Jankowa Dolnego, Wełnicy, którzy podczas konsultacji społecznych zwrócili uwagę na potrzebę przywrócenia starych ogrodów wiejskich, co przyczyni się do wzrostu owadów zapylających i bioróżnorodności. Także podczas rozmów wyrazili chęć uczestnictwa w wydarzeniach związanych z przywracaniem naturalnych ogrodów przydomowych. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców podjęliśmy się  realizacji w/w działań, które przyczynią się do wzrostu wiedzy w tym zakresie.