Warsztaty kosmetyczne - zaproszenie


W piątek 17 maja br. odbędą się kolejne warsztaty, tym razem kosmetyczne, w ramach projektu "Babcia wie lepiej - powrót do tradycyjnych ogrodów naszych dziadków".

Wiele roślin znajduje zastosowanie w kosmetyce. Niektóre z nich można uprawiać w przydomowych ogrodach. Od dawna do produkcji kremów, toników czy szamponów do włosów przez firmy kosmetyczne wykorzystywane są surowce roślinne. Owoce, warzywa, kwiaty czy zioła, które zbieramy z naszych ogrodów mogą służyć do przygotowania naturalnych kosmetyków roślinnych.

Zamiast udać się do drogerii, wystarczy zajrzeć do własnego ogrodu!

Na warsztatach poznamy, jakie naturalne kosmetyki roślinne możemy pozyskać z własnego ogrodu. Podczas warsztatów zostaną wykonane mydła glicerynowe i mydła w płynie. Ponadto uczestnicy zapoznają się z naturalnymi środkami czyszczącymi niezbędnymi w gospodarstwie domowym, jak mydła gospodarcze do prania czy płyn do mycia naczyń.

Warsztat stanowi doskonałą bazę do rozpoczęcia przygody ze zdrową pielęgnacją. Uczestnicy uzyskają podstawową wiedzę o prostych przepisach na kosmetyki.

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się jak tworzyć własne kosmetyki do mycia i pielęgnacji całego ciała, a także jak zawrzeć w nich wielką moc roślin – zapraszamy na warsztaty!

W warsztatach mogą wziąć udział mieszkańcy Gminy Gniezno!

Data-17.05.2019 r.
Godzina -16.30
Miejsce- świetlica wiejska na Kalinie

Decyduje kolejność zgłoszeń!

Zadanie realizowane jest w ramach  projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania „Trakt Piastów” poddziałanie 19.2 „Wsparcie i wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objęte PROW na lata 2014-2020”.

Tylko 20 osób może wziąć udział w zajęciach. Zgłoszenia proszę przesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.