Z radiem w życie

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej „Siedlisko” w ramach programu „Równać Szanse” Polsko–Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Od stycznia do końca czerwca 2012 roku grupa dziesięciu uczniów z Gimnazjum  w Zespole Szkolno–Gimnazjalnym  im. ks. Jana Twardowskiego w Szczytnikach Duchownych oraz jedna absolwentka brała udział w projekcie „Z radiem w życie”.
Był on realizowany w ramach programu „Równać Szanse” Polsko–Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Beneficjentem projektu było Stowarzyszenie Na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej „Siedlisko” w Lubochni, a koordynatorem prezes Stowarzyszenia Pani Maria Brykczyńska. Projekt obejmował zajęcia teoretyczne dotyczące misji radia, sposobu zorganizowania pracy w redakcji, pisania wiadomości, konstruowania serwisu informacyjnego, a także przygotowywania reportaży radiowych i prowadzenia programu oraz część praktyczną.

Z radiem w życie

Miło nam poinformować, że rozpoczynamy realizację projektu "Z radiem w życie" przygotowanego przez nasze stowarzyszenie. Projekt realizowany jest w ramach programu „Równać Szanse” Polsko–Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. „Z radiem w życie” Celem projektu jest zapewnienie możliwości lepszego startu w dorosłe życie 12 gimnazjalistom i absolwentom Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Szczytnikach Duchownych, rozwój ich umiejętności w zakresie prezentacji i pozyskiwania wsparcia społecznego poprzez samodzielne uruchomienie i prowadzenie rozgłośni radiowej "Zig Zag " w okresie od 04.01.11 do 29.06.11. Streszczenie projektu: Projekt jest przeznaczony dla młodzieży o zainteresowaniach dziennikarskich.