"Rock for Ukraine"

Rock for Ukraine to program wspierający dzieci z Ukrainy, które uciekły w różne zakątki świata przed wojną z Rosją. Program prowadzony jest przez piosenkarza i autora tekstów Briana Allana. „WSTAŃ” to flagowy utwór Programu - nagrywany i wykonywany przez wybitnych Muzyków, a co ważniejsze przez dzieci z całego świata, którzy śpiewem solidaryzują się z dziećmi z Ukrainy.
Rock for Ukraine już za nami, choć czujemy ten rockowy puls dla Ukrainy w naszych żyłach do dzisiaj, to w naszych sercach ciągle, od lutego 2022 r. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało nam się zorganizować pierwsze tego typu wydarzenie dla dzieci z Ukrainy. Specjalnie do Gniezna przyjechał Marcin Czyżewski, muzyk, wokalista, kompozytor, aby wspólnie z dziećmi zaśpiewać sztandarową piosenkę projektu Stand up skomponowaną przez Brian Allan. Akompaniowała mu na skrzypcach Regina Borkowska - Kędzierska.
Był śmiech, zabawa, wspólne śpiewanie, radość dzieci z otrzymanych zabawek od firmy Mattel- dla dziewczynek były lalki barbie, a dla chłopców składane samochody hot wheels.
Dziękujemy eSTeDe Centrum Kultury za gościnę, Waldkowi Stube, Adrianowi Drgas , Jakubowi Dzionkowi oraz lokalnym mediom za uwiecznienie eventu. Było pięknie i wzruszająco, szczególnie kiedy Krystyna z Ukrainy zaśpiewała smutną ukraińską pieśń dziękując nam za okazane serce. Wielu uczestnikom popłynęły łzy wzruszenia.
Dziękujemy zaproszonym rodzinom z Ukrainy, które licznie odpowiedziały na nasze zaproszenie.