Rajd rowerowy - 2018

Rajd rowerowy odbył się w sobotę 19 maja 2018 roku. Rowerzyści wystartowali o godz. 10.00 spod szkoły w Szczytnikach Duchownych do Ośrodka Wypoczynkowego w Jankowie Dolnym. Po drodze i na mecie dołączyli także rowerzyści z innych części gminy Gniezno. W rajdzie wzięło udział ponad 70 osób. Na miejscu uczestnicy rajdu otrzymali czapeczki odblaskowe i posiłek regeneracyjny – grochówka i kiełbaski pieczone na ognisku. Po posiłku na uczestników czekały dodatkowe atrakcje.
Przygotowano min. konkursy o charakterze sprawnościowo – rekreacyjnym (oddzielnie dla dziewcząt i chłopców oraz dla całych rodzin) - jazda slalomem między słupkami na czas, jazda rowerem z kubkiem wody po okręgu, turniej piłki siatkowej, podbijanie piłki głową, hula-hop, skok w dal z miejsca, rzut piłką do celu po odbiciu z podłoża, badmington rodzinny, przeciąganie liny dla dzieci i dla dorosłych, podbijanie piłki siatkowej głową. Na kilku stanowiskach dzieci, młodzież i dorośli mogli zmagać się w zawodach indywidualnych jak i zespołowych. Po zakończeniu konkursów rozdano nagrody zwycięzcom – odblaskowe kołnierze jak i nagrody pocieszenia. Organizatorzy zadbali również o najmłodszych, dla których animator zabaw dla dzieci przygotował różne atrakcje - bańki mydlane, zabawa z masą solną, wykonywanie zabawki gniotek, skoki przez linę, modelowanie balonowych kreacji. Pogoda dopisała, humory też. Rajd przebiegał w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Już po raz kolejny całe rodziny aktywnie wypoczywały z innymi rowerzystami.

Ok. godz. 15.30 wszyscy bezpiecznie oraz szczęśliwie wrócili do swoich domów. 

Wyznaczono dwie trasy. Trasa krótsza rajdu wiodła ze Szczytnik Duchownych  – Wolę Skorzęcką – Lubochnię- Wierzbiczany – Jankowo Dolne (plaża)- ok. 9 km.

Trasa dłuższa prowadziła przez  – Kędzierzyn – Nową Wieś Niechanowską – Piaski – Ćwierdzin- Krzyżówkę – Kalinę – Jankowo Dolne (plaża)  – ok. 18 km.

Wszyscy uczestnicy rajdu byli objęci dodatkowym ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Organizatorzy zapewnili także wóz serwisowy, który towarzyszył rowerzystom podczas całego rajdu. Jak  co roku  rowerzystów pilotowali policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Gnieźnie.

Wszyscy uczestnicy wyrazili zgodę na publikowanie swojego wizerunku.